Mapa webu Napište nám Poslední změny

MMČR ve Špindlu

Úvodní den CENTRAL GROUP Mezinárodního mistrovství České republiky v alpských disciplínách ve Špindlerově Mlýně se nesl ve znamení nabitého programu. Ve Skiareálu na Červené sjezdovce se totiž jely hned dva mistrovské závody: v superobřím slalomu a v superkombinaci (ta byla složená právě ze Super-G a následného slalomu).

Obě dvě klání měla v kategorii žen stejnou vítězku a to samé platilo i o kategorii mužů - velmi úspěšný den zažili Klára Křížová a Martin Vráblík, když si oba připsali na své konto mistrovské tituly v již zmiňovaných disciplínách. Klára Křížová zároveň získala do své sbírky i dvě prvenství v kategorii juniorek.

Zatímco mezi ženami měla vítězka poměrně suverénní náskok před svými soupeřkami, mezi muži to byl - dle očekávání - boj o desetinky a setinky vteřiny.

Zítra se jede na MMČR obří slalom žen.

Výsledkový servis

Ženy - superobří slalom: 1. Křížová 1:15.76, 2. Marková 1:16.60, 3. Zakouřilová (všechny ČR) 1:17.19.

Ženy - superkombinace: 1. Křížová 2:02.20 (1:15.76 + 46.44), 2. Zakouřilová 2:03.56 (1:17.19 + 46.37), 3. Sochorová 2:03.97 (1:17.87 + 46.10).

Muži - superobří slalom:  1. Vráblík 1:13.20, 2. Záhrobský -0,09, 3. Trejbal (všichni ČR) -0,22.

Muži - superkombinace: 1. Vráblík 1:53.07 (1:13.20 + 39.87), 2. Trejbal 1:53.31 (1:13.42 + 39.89) a Krýzl 1:53.31 (1:13.72 + 39.59).

Obřím slalomem žen pokračovalo ve Špindlerově Mlýně CENTRAL GROUP Mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplínách 2008. Vítězkou závodu na Černé sjezdovce a mistryní republiky se stala Petra Zakouřilová před Danou Markovou a Klárou Křížovou, jež si zároveň z klání odnesla mistrovský titul v kategorii juniorek.

Po prvním kole byla Petra Zakouřilová, vítězka obřáku na MMČR z roku 2006, na průběžném druhém místě. Vedení v závodě si totiž po 1. kole zajistila Eva Kurfürstová, ale druhé dějství mnohonásobná mistryně republiky smolně nedokončila (vypnula jí za jízdy lyže), a tak se z prvenství v součtu časů z obou kol radovala její reprezentační kolegyně.

Pro Petru Zakouřilovou, závodnici GEOSu Liberec, to byl v pořadí již šestý triumf kariéry co se týče její bilance vítězství na domácím národním šampionátu - tři tituly má ze slalomu, dva z obřáku a jeden ze Super-G.

Zítra se jede ve Skiareálu ve Svatém Petru obří slalom mužů.

Výsledky

Ženy - obří slalom: 1. Zakouřilová 2:28.76 (1:15.89 + 1:12.87), 2. Marková 2:32.01 (1:17.36 + 1:14.65), 3. Křížová (všechny ČR) 2:32.28 (1:16.39 + 1:15.89).

Obří slalomem mužů pokračovalo dnes ve Špindlerově Mlýně CENTRAL GROUP Mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplínách. Svou sbírku titulů z letošního šampionátu rozšířil v dnešním závodě Martin Vráblík.

Český reprezentant se po prvenství v úterním superobřím slalomu a superkombinaci radoval z triumfu i v dnešním klání v obřím slalomu, nicméně jeho vítězství se nerodilo lehce. Po prvním kole mu totiž byli v patách s odstupem osmi setin sekundy, resp. dvou desetin sekundy jeho kolegové z národního týmu Kryštof Krýzl a Petr Záhrobský.

Ve druhém dějství však Martin Vráblík opět předvedl nejrychlejší čas kola a upevnil si tak definitivně pozici lídra závodu. Kryštof Krýzl udržel v celkovém účtování druhou pozici a Petr Záhrobský, obhájce titulu z loňského MČR, konečnou třetí příčku.

V pátek vyvrcholí pořad celého šampionátu slalomy žen i mužů - tradičně na Černé sjezdovce ve špindlerovském Skiareálu.

Výsledky

Muži - obří slalom: 1. Vráblík 2:07.94 (1:03.10 + 1:04.84), 2. Krýzl 2:08.30 (1:03.18 + 1:05.12), 3. Záhrobský (všichni ČR) 2:08.97 (1:03.30 + 1:05.67).

V poslední den letošního CENTRAL GROUP Mezinárodního mistrovství České republiky v alpských disicplínách 2008 byly na programu slalomy speciál. Pro mistrovské tituly si na Černé sjezdovce ve Skiareálu ve Svatém Petru dojeli Eva Sochorová a Filip Trejbal.

Vítěz mezi muži, Filip Trejbal, si prvenství vyjel především zásluhou výkonu v prvním kole, kdy získal vteřinový náskok na své největší soupeře Martina Vráblíka a Kryštofa Krýzla. Ve druhém dějství si odstup od dua pronásledovatelů zkušeně pohlídal a mohl se tak radovat z obhajoby mistrovského titulu v této točivé disciplíně.

Mezi ženami byla po 1. kole ve vedení Petra Zakouřilová, vítězka středečního obřáku na MMČR, jenže v tom druhém ji z vedoucí příčky odsunula kvalitní jízdou Eva Sochorová. Se Zakouřilovou se o druhé místo v závodě podělila Slovenka Lukáčová, v rámci hodnocení národního šampionátu získala třetí příčku Andrea Pospíšilová, jež se zároveň stala mistryní republiky v kategorii juniorek. Mezi juniory se radoval z prvenství - tak jako ve všech disciplínách při letošním šampionátu - Ondřej Berndt.

Výsledky

Ženy - slalom: 1. Sochorová 1:49.00 (55.31 + 53.69), 2. Zakouřilová (obě ČR) 1:49.41 (54.81 + 54.60) a Lukáčová (SR) 1:49.41 (55.02 + 54.39).

Muži - slalom: 1. Trejbal 1:42.73 (48.80 + 53.93), 2. Krýzl 1:43.29 (49.91 + 53.38), 3. Vráblík (všichni ČR) 1:43.32 (49.77 + 53.55).

Autor: Daniel Tichý